Certyfikat FSC CoC

Z przyjemnością informujemy, że firma Deftrans Sp. z o.o., producent marki Defra, przy współpracy z Jednostką Certyfikującą NEPCon Sp. z o.o., uzyskała Certyfikat FSC® CoC o numerze NC-COC-013596.

Stworzony przez członków międzynarodowej organizacji Forest Stewardship Council A.C.® (FSC) system, to szereg standardów, opisujących zasady prawidłowego gospodarowania lasami oraz sposoby ich weryfikowania w terenie.

To również proces kontroli przepływu surowca z lasu do ostatecznego konsumenta w sposób, gwarantujący, że produkty oznakowane logo FSC faktycznie pochodzą z prawidłowo zarządzanych lasów oraz innych źródeł kontrolowanych. Meble, produkowane w naszym zakładzie w Odolanowie, spełniające wymogi FSC, oznaczone są etykietą ze znakiem towarowym FSC, a jednostka certyfikująca systematycznie kontroluje zgodność postępowania z surowcem certyfikowanym ze standardem systemu FSC. Stanowi to gwarancję, że materiał, z którego zostały wykonane meble marki DEFRA pochodzi z legalnych źródeł, a procesy produkcyjne wykorzystywane do przekształcania gotowego produktu, były realizowane z poszanowaniem środowiska, standardów ekonomicznych i społecznych.

Przygotowanie do wdrożenia w procesie produkcyjnym certyfikatu FSC, było kolejnym krokiem firmy w kierunku zapewnienia zrównoważonych rozwiązań w tworzeniu i wprowadzaniu na rynek produktów przyjaznych dla środowiska. Jednocześnie chcemy popularyzować ideę odpowiedzialnej gospodarki leśnej oraz środowiska naturalnego w procesie produkcji mebli łazienkowych.

 

Pytaj o certyfikowane produkty FSC w naszej ofercie.