MILICZ- MIASTO DZIECI

Już w przyszłym tygodniu na terenie Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego w Miliczu, zostanie przygotowane dla dzieci barwne miasteczko, w którym, poprzez zabawę będziemy mogli pokazać dzieciom jak wygląda praca, co to jest zarabianie pieniędzy i jak ważna jest praca zespołowa i podejmowanie decyzji. Deftrans zbuduje mini fabrykę, w której będzieuczył dzieci zawodu stolarza, a KOM pracy serwisanta i projektanta.

DSC_0042

MILICZ MIASTO DZIECI

Dziecięca społeczność powstanie w ramach projektu dydaktyczno – wychowawczego Milicz Miasto Dzieci. Projekt zakłada aktywną organizację wolnego czasu dzieci w wieku od 6 do 12 lat z gminy Milicz oraz Krośnice przez najbliższe 2 tygodnie. W tym czasie blisko 500 dzieci będzie miało okazję zapoznać się ze specyfiką różnych zawodów prezentowanych przez około 20 firm, nauczyć się organizacji czasu, pracy w grupie i zasad funkcjonowania w zorganizowanej społeczności, którą stworzą.

DSC_0043

ŁĄCZYMY NAUKĘ Z ZABAWĄ

Inicjatywa skierowana jest do dzieci, które nie mają możliwości pojechania na zorganizowany wypoczynek ciekawe wakacje, a oprócz tego pokazuje różne możliwości zatrudnienia, jakie mogą je czekać w przyszłości i pomóc im w odnalezieniu zajęcia, które je najbardziej zainteresuje.
Dzieci przyjdą do Miasta Dzieci poznać różne zawody przygotowywane przez firmy, które są jednocześnie sponsorami przedsięwzięcia. a także służby publiczne, takie jak policja czy straż pożarna. W przerwie będą mogły skorzystać z wielu rozrywek sportowo-rekreacyjnych, zjeść obiad, zrobić zakupy itd.

DSC_0062

JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAĆ?

Na początku uczestnicy będą musieli zgłosić się do specjalnie zorganizowanego urzędu pracy,
w którym otrzymają identyfikator oraz przydział zadań na dany tydzień. Przez trzy godziny dziennie dzieci będą uczyły się pracować w różnych zawodach, a za każdą przebytą godzinę pracy otrzymają wynagrodzenie w walucie obowiązującej na terenie Miasta. Mali obywatele Miasta Dzieci będą mogli zdecydować, czy wolą wydać zarobione pieniądze od razu na smakołyki i małe upominki czy raczej oszczędzać, tworzyć lokaty w prawdziwym banku i zbierać pieniądze na wymarzoną grę lub zabawkę, którą upatrzą sobie w Sklepie Marzeń.

PATRONI

Patronat nad projektem współfinansowanym z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech, Wójt Gminy Krośnice Andrzej Biały.