Jubileusz 20-lecia firmy Deftrans

Deftrans to polski, rodzinny producent wysokiej jakości mebli łazienkowych, którego pierwsza fabryka powstała 20 lat temu nieopodal znanych w Polsce obszarów „Natura 2000” oraz Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Obecnie zespół firmy tworzy ponad 500 specjalistów oraz wykwalifikowanych pracowników zarządzanych według najlepszych europejskich standardów, a produkcja sięga 100 tysięcy sztuk mebli miesięcznie dla odbiorców z ponad 30 krajów świata.

PRZESZŁOŚĆ

1996 rok – w Miliczu powstaje fabryka mebli łazienkowych, a firma Deftrans rozpoczyna działalność. Kolejne lata to stabilny rozwój – efekt skutecznego zarządzania i nowatorskiego podejścia do produkcji. Powstają unikalne rozwiązania:

  • NILO – pierwsza w pełni autorska kolekcja mebli łazienkowych,
  • MICHAŁEK – pierwsza kolekcja wykorzystująca umywalki nablatowe.
  • JULIA – kolekcja, wykorzystująca nowatorski system kompaktowego pakowania umywalki razem z bryłą mebla.
  • JOANNA – pierwsze drewniane meble łazienkowe – piękna fuzja trendów i oczekiwań klientów;
  • Pierwsze kolorowe meble łazienkowe i w 100% wykonane z MDF;
  • RIO – meble z nowym, podwójnym, bogatym frezem, zastosowanym we frontach.

Szybki rozwój firmy to zwiększone zapotrzebowanie na moce produkcyjne. W efekcie w latach 2004-2006 powstaje nowa fabryka w miejscowości Odolanów, gdzie staje nowoczesny park maszynowy:

  • Nowoczesna linia automatycznego montażu,
  • własna kartoniarka, rozpoczynająca samodzielną produkcję opakowań,
  • Nowoczesny robot lakierniczy iBOTIC.

Te inwestycje oraz ich późniejsza kontynuacja sprawiły, że Deftrans jest jedną z najnowocześniejszych firm w swojej branży.

TERAŹNIEJSZOŚĆ

Teraźniejszość to dalszy stabilny rozwój, inwestycje w nowe technologie i rozwiązania produkcyjne, system ERP oraz wytrwała budowa wizerunek wiarygodnego, rzetelnego i niezawodnego partnera biznesowego. To również poszerzanie grona zadowolonych klientów i zdobywanie nowych rynków europejskich.

To właśnie teraz Deftrans tworzy nową markę, DEFRA, dzięki której wyróżniania się wśród konkurencji, pokazując wyjątkowe meble łazienkowe, które często powstały przy współpracy z projektantami. I teraz nasze kolekcje zdobywają uznanie i nagrody w uznanych konkursach: Dobry Wzór i Wybór Roku.

Teraźniejszość to także udział w krajowych i międzynarodowych targach, podczas prezentujemy najnowsze kolekcje, nawiązujemy nowe, perspektywiczne kontakty, podpisujemy intratne kontrakty.

I nie mniej ważne – aktywne wsparcie lokalnej społeczności, przekształcenie Fabryki Bombek w nowoczesny Kreatywny Ośrodek Multifunkcyjny (KOM), integrującego rodziny i przyjaciół podczas wielu interesujących wydarzeń, założenie wyjątkowej Szkoły Podstawowej im Astrid Lingdren w Miliczu, w której dzieci mają możliwość kreatywnego rozwoju.

Myśląc o przyszłości planuje budowę nowej fabryki w Miliczu, aby dzięki dywersyfikacji produkcji,  zwiększyć bezpieczeństwo działalności firmy. Również w Miliczu powstaje nowy budynek dla Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren, do którego uczniowie szkoły przeprowadzą się już w roku szkolnym 2016/2017.

PRZYSZŁOŚĆ

Przyszłość to przede wszystkim nowa fabryka w Miliczu, której zakończenie budowy planowane jest na 2018 rok, inwestycje w nowoczesny park maszynowy oraz stabilny rozwój produktów, z dystrybucją na Polskę i kraje Unii Europejskiej.  Przyszłość to również dalszy rozwój marki Defra, przy współpracy z polskimi projektantami oraz działań dedykowane architektom i projektantom, aby zwiększyć rozpoznawalność marki na rynku. I oczywiście stała obecność na krajowych i zagranicznych targach.

W przyszłości kontynuowana będzie polityka społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), wspierając instytucje i działania charytatywne w regionie, działając na rzecz społeczności lokalnej i ochrony środowiska w kraju, z szczególnym uwzględnieniem Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, w którym firma ma swoją siedzibę.

Dziękujemy za wspólne 20 lat!

slider20_2