Deftrans wspiera zapasy młodzików w Miliczu

W październiku w Miliczu święto zapasów! Nie mogło w nich zabraknąć firmy Deftrans, która od lat wspiera młodych sportowców z regionu.

Od 6 do 8 października 20117 roku w milickiej hali sportowej do rywalizacji sportowej w ramach 22. Ogólnopolskiego Turnieju Młodziczek i Młodzików w zapasach w stylu wolnym i 8. Memoriału im. Zdzisława Rokity stanęło 137 zawodników i zawodniczek z 27 klubów z całej Polski.

Sukcesy zapaśników z regionu

Zacięte walki toczyły się na 3 matach w kilku kategoriach wagowych. Dla miliczan najważniejszymi wydarzeniami były finały kategorii wagowych do 47 kg i do 59 kg, w których bratobójcze pojedynki stoczyli zawodnicy Olimpii Cieszków. W kat. 47 kg przewagę punktową 10:0 zwyciężył 14-letni Bartosz Sołtys, a w kat. 59 kg stosunkiem punktowym 14:2 wygrał 14-letni Jakub Krawicki. Obaj zdobyli złote medale w swoich kategoriach wagowych. W sumie zapaśnicy z Cieszkowa i Milicza zdobyli 8 medali

Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju, miniwieżę stereo otrzymał cieszkowianian Bartosz Sołtys, który jest dwukrotnym mistrzem Polski młodzików. Z kolei nagrodę dla najlepszego zawodnika z powiatu milickiego otrzymał Jakub Krawicki.

Zawody na poziomie

Zawody stały na wysokim poziomie nie tylko sportowym, ale również organizacyjnym. Każdy, występujący w zawodach młody zawodnik i zawodniczka, otrzymał pamiątkowe upominki, medalistów nagrodzono słuchawkami bezprzewodowymi i paczkami ufundowanymi przez sponsorów zawodów.

Jednym ze sponsorów turnieju była firma Deftrans, która od lat wspiera aktywność sportową młodzieży z regionu i chętnie bierze udział organizacji turniejów i zawodów, w których uczestniczą młodzi sportowcy z Doliny Baryczy.

Historia klubu

Inicjatorem założenia klubu WKS Śląsk był w 1987 roku były trener Plonu Milicz Eugeniusz Ratajczak, a pierwszą siedzibą klubu był pawilon sportowy przy ul. Kasztelańskiej w Miliczu. Obecnie młodzież trenuje w milickiej hali sportowej WKS Śląsk przy ul. Wojska Polskiego. Przez 30 lat w klubie pracowało wielu utalentowanych trenerów, m.in. Eugeniusz Ratajczak, Włodzimierz Jacek Świrkowicz, Ryszard Kozyrski, Franciszek Wołoszyn czy Leszek Wosiek, którzy wychowali wspaniałych utytułowanych zawodników, takich jak Zygmunt Kołodziej, Radosław Horbik, Dariusz Chojnacki czy Konrad Dudziak.

Obecny, 8 Memoriał Zdzisława Rokity, to turnieje zapaśnicze honorujące legendę milickiego klubu, wieloletniego kierownika sekcji  Zdzisława Rokitę.

W trakcie uroczystości wiceprezes PZZ Ryszard Niedźwiedzki wręczył na ręce prezesa WKS Śląsk Ryszarda Kozyrskiego pamiątkową paterę oraz podziękowania dla milickiego klubu za wkład w rozwój zapasów w Polsce.

Jak podczas uroczystości otwarcia turnieju powiedział burmistrz Milicza Piotr Lech, milickie zapasy są znane w całej Polsce – od Włodawy po Zieloną Górę i od Koszalina po Katowice. To przedstawiciele tej dyscypliny reprezentowali Milicz na Igrzyskach Olimpijskich. W ciągu 30 lat działalności WKS Śląsk Milicz klub zapisał się złotymi zgłoskami w historii miasta i gminy, wychowując setki młodych sportowców z Milicza i okolicznych wiosek.

Na 30 urodziny życzymy klubowi kolejnych wielu lat owocnej działalności.

Zapisz

Zapisz