Pracownicy Deftrans dla podopiecznych S.O.S Wioski Dziecięce

Pracownicy Deftrans pomagają Fundacji SOS Wioski dziecięce

 

Świąteczny czas sprawia, że pragniemy pomóc osobom potrzebującym. Deftrans przez cały rok wspiera lokalną społeczność, teraz  do pomocy zaangażował również swoich pracowników, rozpoczynając współpracę z fundacją S.O.S. Wioski Dziecięce. Ilość osób chętnych do przygotowania prezentów świątecznych podopiecznym fundacji przerosła nasze oczekiwania. Jesteśmy dumni z takiego zaangażowania naszych pracowników.

 

Zgłaszając firmę do akcji świątecznej zachęciliśmy pracowników do spełnienia marzeń dzieci – podopiecznych Fundacji S.O.S. Wioski Dziecięce. Każdy z pracowników, który zechciał wziąć udział w akcji, otrzymał przepiękną, ręcznie robioną kartkę świąteczną, zawierającą  prośbę  do Świętego Mikołaja.  A potrzeby były różne – od kredek, klocków i zabawek, po podręczniki do nauki.

 

Teraz szykujemy paczki, by marzenia dzieci i młodzieży spełniły się w te święta Bożego Narodzenia.

 

Kartki świąteczne z życzeniami do Świętego Mikołaja od podopiecznych fundacji SOS Wioski Dziecięce Kartki świąteczne z życzeniami do Świętego Mikołaja od podopiecznych fundacji SOS Wioski Dziecięce Kartki świąteczne z życzeniami do Świętego Mikołaja od podopiecznych fundacji SOS Wioski Dziecięce

 

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców, organizując różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. W ramach opieki zastępczej funkcjonują: SOS Wioski Dziecięce, Programy dla Młodzieży i Rodzinne Domy Czasowego Pobytu.

SOS Wioski Dziecięce to osiedla 12-14 domów. W każdym domu mieszka Rodzina SOS, którą tworzą Rodzice SOS (małżeństwo lub osoba samotna) oraz 6 – 8 powierzonych ich opiece dzieci, którymi nie mogli opiekować się rodzice biologiczni. Najczęściej wychowują się tutaj liczne rodzeństwa. To Rodzice SOS dbają o ich wychowanie, zdrowie i edukację. Każde dziecko w Rodzinie SOS jest otoczone miłością i dorasta w poczuciu bezpieczeństwa. Szanujemy jego tożsamość oraz więzy rodzinne.