Szkoła KOM wciąż zachwyca – publikacje internetowe

Choć od otwarcia nowego budynku Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu minął już rok, to jej wyjątkowe wnętrza i drobiazgowo rozplanowana funkcjonalność wciąż zachwycają, i to nie tylko jej uczniów i ich rodziców! Nie milkną także wspaniałe opinie o milickiej szkole w krajowej prasie i na portalach internetowych.

Za koncepcją nowoczesnej placówki stoi fundacja KOM i ludzie, których misją jest stworzenie szkoły zrywającej z tradycyjnym systemem nauczania. Za cel obrano sobie uwalnianie naturalnej ciekawości i kreatywności jaka drzemie w każdym dziecku. Nic dziwnego, że w fazie projektowej o marzenia na temat nowej szkoły zapytano dzieci, by później skorzystać z ich propozycji, koncepcji i pomysłów przy tworzeniu doskonałej placówki edukacyjnej.

” Fundacja KOM, która nadzorowała prace, chciała, aby transformacja fabryki w placówkę edukacyjną przebiegała interdyscyplinarnie i objęła między innymi współpracę z dziećmi. Przyszli uczniowie szkoły podczas spotkań i warsztatów projektowali wnętrza szkoły, opowiadając i rysując.”

F5

Szkoła, która zaadoptowała budynek dawnej fabryki bombek, ma prostą bryłę i jasne wnętrza z kolorowymi akcentami. W jej wnętrzach zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań, a wyposażenie stanowią projekty najlepszych polskich projektantów mebli.

Nie brakuje edukacyjnych elementów – we wszystkich toaletach zastosowano ciekawe grafiki, dzięki którym uczniowie podczas mycia rąk mogą poszerzyć wiedzę na temat ekologii, architektury czy kolorów, a ogromna mapa świata w holu prezentuje inspiracje, które przyświecały nam przy projektowaniu wnętrz.

 

 

Swój wkład w projektowanie szkoły miała również firma Deftrans, których technolodzy zaprojektowali meble łazienkowe, elementy wyposażenia klas lekcyjnych i pokoju nauczycielskiego. Spod ich ręki wyszła też długa ławka na parterze, na której uczniowie będą mogli wypoczywać między zajęciami.

 

 

W ten sposób powstała wyjątkowa szkoła podstawowa, o przyjaznym i estetycznym wnętrzu, które spełnia nie tylko rolę edukacyjną, ale również społeczną i rozrywkową. Szkoła, o której piszą:

” Podstawówka przyszłości. Szkoła Podstawowa imienia Astrid Lindgren wprost powala swoją doskonałością.”

” Podstawówka przyszłości.”

F5

” Nie chodzilibyśmy na wagary.”

Noizz

 

Więcej o artykułach o naszej szkole znajdą Państwo na: