Działalność społecznaKreatywny Obiekt Multifunkcyjny

KOM mieści się w Miliczu, w loftowych wnętrzach dawnej fabryki bombek.

Tu, w największej w Polsce manufakturze szklanych ozdób choinkowych, przez ponad 50 lat były produkowane – ręcznie formowane i zdobione – bombki, które trafiały do wielu krajów na całym świecie.
Kiedy opustoszały hale fabryczne powstało miejsce idealne do kreatywnego myślenia i pracy twórczej, nastawione w swojej ofercie na nowoczesne programy edukacyjne dla szkół i przedszkoli, kreatywne zabawy dla dzieci, miejsce spotkań biznesowych oraz relaksu dla turystów odwiedzających Dolinę Baryczy.

Prawdziwą gratką dla odwiedzających jest Komnata Bombki – muzealna ekspozycja ponad 6 000 wzorów ozdób choinkowych i Galeria Druha Bolka – Lodołamacza 2009 zawierająca dokumentację, puchary odznaczenia, fotografie, a także specjalnie przystosowany sprzęt sportowy, którego używał Bolesław Zajiczek, wybitny Milicki sportowiec i społecznik.

Koneserów sztuki i designu przyciąga adaptacja i wystrój industrialnego budynku z drugiej połowy XX wieku. W 2013 roku KOM znalazł się w pierwszej trójce finalistów prestiżowego festiwalu architektury Dofa’13 w kategorii Wnętrze & Design. Nagrodę przyznano za twórcze ożywienie budynku fabryki i podkreślenie kolorem witalności przypisanej nowej funkcji.

Serdecznie zapraszamy do KOM.

 

www.kom.edu.pl

e-mail: biuro@kom.edu.pl

Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren

Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren mieści się w Miliczu, w przebudowany i dostosowanym do potrzeb szkoły dawnym budynku fabryki bombek. 

Pierwszy dzwonek w Szkole KOM usłyszano we wrześniu 2014 r. Organem założycielskim i prowadzącym szkołę jest Fundacja KOM.

To szkoła, która w nowoczesny sposób przekazuje wiedzę i uczy umiejętności przyszłości, łącząc funkcję dydaktyczną z funkcjami wychowawczymi i opiekuńczymi. Nadrzędną ideą szkoły jest rozwijanie nieograniczonej dziecięcej wyobraźni poprzez wszechstronny rozwój uczniów na różnych płaszczyznach ich talentów, zapewnienie najwyższego standardu edukacji, inspirowanie i pobudzanie kreatywności.

W naszej szkole tworzenie i poznawanie jest wspólną pasją uczniów i nauczycieli. Nie boimy się stawiać pytań, z uporem szukamy odpowiedzi. Dla nas nauka jest przygodą, wyzwaniem i poszukiwaniem skarbów wiedzy. Oprócz matematyki, dwóch języków obcych czy grafiki komputerowej uczymy również wyrażania własnego zdania, rozwiązywania złożonych problemów, dobrej komunikacji i współpracy.

Kadrę nauczycieli wyróżniają wysokie kwalifikacje zawodowe z zakresu pedagogiki, psychologii, nauk artystycznych oraz zarządzania organizacjami oświatowymi. Przyjazna i bezpieczna przestrzeń szkoły – przestronne, nowoczesne i dobrze wyposażone sale zajęć – daje możliwość przygotowania i prowadzenia zajęć w sposób sprzyjający integracji klasy, w grupach projektowych czy poprzez działania twórcze.

Szkoła KOM to szkoła, w której wsłuchujemy się w potrzeby naszych uczniów, by znaleźć klucz do ich indywidualności i otworzyć ich na świat. Wierzymy, że zawsze już będą szczęśliwymi, odpowiedzialnymi i pełnymi pasji ludźmi.”

 

www.fundacjakom.pl

e-mail: szkola@kom.edu.pl

tel. 661 336 999