DBAMY O ŚRODOWISKO

ekologia

to dla nas nie tylko modne hasło. To zasady, którymi kierujemy się na każdej płaszczyźnie rozwoju firmy.

DBAMY O ŚRODOWISKO

ekologia

to dla nas nie tylko modne hasło. To zasady, którymi kierujemy się na każdej płaszczyźnie rozwoju firmy.

Ekologia wpisana jest w strategię firmy od początku jej istnienia. Bliskość Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy i obszarów „Natura 2000” w szczególności zobowiązuje nas do jeszcze większej dbałości o środowisko naturalne i racjonalną eksploatację zasobów naturalnych. Integralnymi praktykami w naszej codziennej pracy są segregacja odpadów, racjonalne gospodarowanie wodą i energią oraz materiałami używanymi do produkcji.

1

90% mebli firmy Deftrans jest produkowana w systemie do samodzielnego montażu i dostarczana do odbiorcy w płaskich kartonowych opakowaniach zwanych flat pack. Dzięki tej formie produkcji I pakowania transport naszych mebli jest mniej skomplikowany i o wiele tańszy. Nie bez znaczenia jest fakt, że jednym środkiem transportu jesteśmy w stanie dostarczyć odbiorcy więcej naszych produktów, jednocześnie znacząco zmniejszając zużycie paliwa i emisję CO2 do środowiska naturalnego.

2

Wpisana w strategię firmy odpowiedzialność za region w którym żyjemy, sprawia, że firma inwestuje w innowacyjne, przyjazne środowisku technologie. Funkcjonujący w firmie ultranowoczesny system CEFLA TIF-40, pozwala skutecznie ograniczyć emisję LZO (lotnych związków organicznych), powstających w procesach lakierowania nawierzchni, co znacząco minimalizuje negatywny wpływ na środowisko.

3

Z naszych opakowań już w 98% wykluczyliśmy wypełnienie styropianowe zabezpieczające elementy mebli, zastępując je kartonowym. Dokładamy wszelkich starań, aby wyeliminować go całkowicie z naszych opakowań.

4

Posiadanie certyfikatu kontroli pochodzenia produktów FSC ® jest dowodem naszej troski o dobór właściwych materiałów, pochodzących z certyfikowanych lasów i innych kontrolowanych źródeł, przyczyniając się do ochrony ekosystemów leśnych i tym samym do zmniejszania wpływu zmian klimatu. Już dziś ponad 25% mebli oferowanych na rynek, wyprodukowanych jest z materiałów z certyfikatem FSC.

5

Od lat w swojej ofercie posiadamy oświetlenie oparte na energooszczędnych rozwiązaniach LED. Są one wyjątkowo wydajne, trwałe i co niezwykle istotne, przyjazne dla środowiska. Lampy LED zużywają mniej energii przy tym samym natężeniu światła, co ma wpływ na obniżenie emisji CO2, a ich produkcja nie wymaga użycia rtęci i innych szkodliwych substancji, co pozytywnie wpływa na ochronę środowiska naturalnego.

6

Certyfikat FSC®

Usytuowanie Fabryki nieopodal Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy i obszarów „Natura 2000” zobowiązuje nas do szczególnej dbałości o środowisko i racjonalną eksploatację zasobów naturalnych.

Posiadanie certyfikatu FSC® kontroli pochodzenia produktu NC-COC-013596 (numer licencji FSC-C119980) jest dowodem na to, że troszczymy się o dobór właściwych materiałów, pochodzących z certyfikowanych lasów i innych kontrolowanych źródeł.

Inwestycja w najnowocześniejszy w Polsce reduktor CEFLA TIF-40, pozwala skutecznie ograniczyć emisję lotnych związków organicznych, powstających w procesie lakierowania i nie wpływają negatywnie na środowisko i zdrowie ludzi.