DBAMY O ŚRODOWISKO

ekologia

to dla nas nie tylko modne hasło. To zasady, którymi kierujemy się na każdej płaszczyźnie rozwoju firmy.

DBAMY O ŚRODOWISKO

ekologia

to dla nas nie tylko modne hasło. To zasady, którymi kierujemy się na każdej płaszczyźnie rozwoju firmy.

Ekologia wpisana jest w strategię firmy od początku jej istnienia. Bliskość Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy i obszarów „Natura 2000” w szczególności zobowiązuje nas do jeszcze większej dbałości o środowisko naturalne i racjonalną eksploatację zasobów naturalnych. Integralnymi praktykami w naszej codziennej pracy są segregacja odpadów, racjonalne gospodarowanie wodą i energią oraz materiałami używanymi do produkcji.

1

90% mebli firmy Deftrans jest produkowana w systemie do samodzielnego montażu i dostarczana do odbiorcy w płaskich kartonowych opakowaniach zwanych flat pack. Dzięki tej formie produkcji I pakowania transport naszych mebli jest mniej skomplikowany i o wiele tańszy. Nie bez znaczenia jest fakt, że jednym środkiem transportu jesteśmy w stanie dostarczyć odbiorcy więcej naszych produktów, jednocześnie znacząco zmniejszając zużycie paliwa i emisję CO2 do środowiska naturalnego.

2

Wpisana w strategię firmy odpowiedzialność za region w którym żyjemy, sprawia, że firma inwestuje w innowacyjne, przyjazne środowisku technologie. Funkcjonujący w firmie ultranowoczesny system CEFLA TIF-40, pozwala skutecznie ograniczyć emisję LZO (lotnych związków organicznych), powstających w procesach lakierowania nawierzchni, co znacząco minimalizuje negatywny wpływ na środowisko.

3

Z naszych opakowań już w 98% wykluczyliśmy wypełnienie styropianowe zabezpieczające elementy mebli, zastępując je kartonowym. Dokładamy wszelkich starań, aby wyeliminować go całkowicie z naszych opakowań.

4

Posiadanie certyfikatu kontroli pochodzenia produktów FSC ® jest dowodem naszej troski o dobór właściwych materiałów, pochodzących z certyfikowanych lasów i innych kontrolowanych źródeł, przyczyniając się do ochrony ekosystemów leśnych i tym samym do zmniejszania wpływu zmian klimatu. Już dziś ponad 25% mebli oferowanych na rynek, wyprodukowanych jest z materiałów z certyfikatem FSC.

5

Od lat w swojej ofercie posiadamy oświetlenie oparte na energooszczędnych rozwiązaniach LED. Są one wyjątkowo wydajne, trwałe i co niezwykle istotne, przyjazne dla środowiska. Lampy LED zużywają mniej energii przy tym samym natężeniu światła, co ma wpływ na obniżenie emisji CO2, a ich produkcja nie wymaga użycia rtęci i innych szkodliwych substancji, co pozytywnie wpływa na ochronę środowiska naturalnego.

6

Od kilku lat na coraz większą skalę wdrażamy elektroniczny obieg dokumentów, co pozwala nam dużo mniej drukować i znacząco ograniczyć zużycie papieru. Od 2020 roku działa portal pracowniczy, poprzez który udostępniamy naszym pracownikom najważniejsze dokumenty, takie jak PIT 11 czy tzw. paski wynagrodzeń. Przez ten system przechodzą też wnioski urlopowe, które są akceptowane i przesyłane dalej wyłącznie drogą elektroniczną.

7

Od 2023 roku w fabryce Deftrans w Odolanowie działa ekologiczna spalarnia odpadów. Odpady poprodukcyjne spalane są w bardzo wysokiej temperaturze powyżej 800°C, a elektrofiltry wychwytujące pyły, recyrkulacja i dopalanie gazów, pozwalają na utrzymanie najwyższych standardów określonych w szczegółowych przepisach. Nowoczesna instalacja do minimum redukuje emisję szkodliwych substancji, co bezpośrednio przekłada się na lepszą jakość powietrza.

8

Certyfikat FSC®

Usytuowanie Fabryki nieopodal Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy i obszarów „Natura 2000” zobowiązuje nas do szczególnej dbałości o środowisko i racjonalną eksploatację zasobów naturalnych.

Posiadanie certyfikatu FSC® kontroli pochodzenia produktu NC-COC-013596 (numer licencji FSC-C119980) jest dowodem na to, że troszczymy się o dobór właściwych materiałów, pochodzących z certyfikowanych lasów i innych kontrolowanych źródeł.

Inwestycja w najnowocześniejszy w Polsce reduktor CEFLA TIF-40, pozwala skutecznie ograniczyć emisję lotnych związków organicznych, powstających w procesie lakierowania i nie wpływają negatywnie na środowisko i zdrowie ludzi.