HISTORIA

o firmie Deftrans

dowiedz się więcej o nas, naszej historii i filozofii, którą kierujemy się zarówno w życiu codziennym, jak i w biznesie

HISTORIA

o firmie Deftrans

dowiedz się więcej o nas, naszej historii i filozofii, którą kierujemy się zarówno w życiu codziennym, jak i w biznesie

Historia

Deftrans to polski, rodzinny producent wysokiej jakości mebli łazienkowych i kuchennych. Pierwsza fabryka powstała ponad 25 lat temu nieopodal Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. W 2020 roku część produkcji została przeniesiona do drugiej fabryki powstałej w Jedlance. Obie fabryki znajdują się na terenie znanych w Polsce obszarów „Natura 2000”.

Obecnie zespół Deftrans tworzy ponad 700 specjalistów oraz wykwalifikowanych pracowników zarządzanych według najlepszych europejskich standardów.

Produkujemy 100 tysięcy sztuk mebli w skali miesiąca dla odbiorców z ponad 30 krajów świata.

Tożsamość

Naszą tożsamość określa misja, by to, co sami tworzymy, co jako rodzina i konkretne osoby reprezentujemy, było wartościowe, godne zaufania, najlepsze, jakie jesteśmy w stanie stworzyć.

Wartości rodzinne przenosimy na tak ważne dla nas wartości biznesowe, takie jak: uczciwość i rzetelność wobec klienta, pracownika, kontrahenta, społeczeństwa.

Z pasją uczestniczymy w kreowaniu trendów i wdrażaniu innowacyjnych technologii. Konsekwentnie poszerzamy ofertę, rozwijamy park maszynowy, inwestujemy w badania, zdobywamy światowe rynki. Wierzymy, że sukces w biznesie gwarantuje nie tylko sprawność technologiczna i wiedza inżynierska, ale równie ważne jest podejście humanistyczne, ludzkie – w każdym aspekcie tego co robimy.

Działalność
społeczna

Firma Deftrans to nie tylko wysokiej jakości meble łazienkowe i kuchenne.
W ciągu ostatnich lat otworzyliśmy 2 wyjątkowe obiekty: Społeczną Szkołę Podstawową im. Astrid Lindgren oraz Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny KOM.

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren mieści się w Miliczu, w przebudowanym i dostosowanym do potrzeb szkoły dawnym budynku fabryki bombek. Pierwszy dzwonek w Szkole KOM usłyszano we wrześniu 2014 r. Organem założycielskim i prowadzącym szkołę jest Fundacja KOM.

W naszej szkole tworzenie i poznawanie jest wspólną pasją uczniów i nauczycieli. Nie boimy się stawiać pytań, z uporem szukamy odpowiedzi. Dla nas nauka jest przygodą, wyzwaniem i poszukiwaniem skarbów wiedzy. Oprócz matematyki, dwóch języków obcych czy grafiki komputerowej uczymy również wyrażania własnego zdania, rozwiązywania złożonych problemów, dobrej komunikacji i współpracy.

Kadrę nauczycieli wyróżniają wysokie kwalifikacje zawodowe z zakresu pedagogiki, psychologii, nauk artystycznych oraz zarządzania organizacjami oświatowymi. Przyjazna i bezpieczna przestrzeń szkoły – przestronne, nowoczesne i dobrze wyposażone sale zajęć – daje możliwość przygotowania i prowadzenia zajęć w sposób sprzyjający integracji klasy, w grupach projektowych czy poprzez działania twórcze.

Zobacz więcej: www.fundacjakom.pl

KOM mieści się w Miliczu, w loftowych wnętrzach dawnej fabryki bombek. Tu, w największej w Polsce manufakturze szklanych ozdób choinkowych, przez ponad 50 lat były produkowane – ręcznie formowane i zdobione – bombki, które trafiały do wielu krajów na całym świecie. Kiedy opustoszały hale fabryczne powstało miejsce idealne do kreatywnego myślenia i pracy twórczej, nastawione w swojej ofercie na nowoczesne programy edukacyjne dla szkół i przedszkoli, kreatywne zabawy dla dzieci, miejsce spotkań biznesowych oraz relaksu dla turystów odwiedzających Dolinę Baryczy.

Prawdziwą gratką dla odwiedzających jest Komnata Bombki – muzealna ekspozycja ponad 6 000 wzorów ozdób choinkowych i Galeria Druha Bolka – Lodołamacza 2009 zawierająca dokumentację, puchary odznaczenia, fotografie, a także specjalnie przystosowany sprzęt sportowy, którego używał Bolesław Zajiczek, wybitny Milicki sportowiec i społecznik.

Koneserów sztuki i designu przyciąga adaptacja i wystrój industrialnego budynku z drugiej połowy XX wieku. W 2013 roku KOM znalazł się w pierwszej trójce finalistów prestiżowego festiwalu architektury Dofa’13 w kategorii Wnętrze & Design.

Zobacz więcej: www.kom.edu.pl