HISTORIA
o firmie Deftrans
dowiedz się więcej o nas, naszej historii i filozofii, którą kierujemy się zarówno w życiu codziennym, jak i w biznesie
HISTORIA
o firmie Deftrans
dowiedz się więcej o nas, naszej historii i filozofii, którą kierujemy się zarówno w życiu codziennym, jak i w biznesie
Historia
Deftrans to rodzinna, polska firma produkująca wysokiej jakości meble łazienkowe i kuchenne. Pierwsza fabryka powstała w 1996 roku w Miliczu, nieopodal Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. W 2006 roku produkcja została przeniesiona do nowo wybudowanego zakładu w Odolanowie, a od 2020 zaczęła jednocześnie działać kolejna fabryka w Jedlance na Lubelszczyźnie. Oba zakłady produkcyjne znajdują się na terenie znanych w Polsce obszarów „Natura 2000”.
Dzisiaj zespół Deftrans liczy ponad 600 pracowników i specjalistów, zarządzanych według najlepszych europejskich standardów. Aktualnie produkujemy 100 tysięcy sztuk mebli miesięcznie, dla odbiorców z ponad 30 krajów świata.
Nasze marki:
Tożsamość
Ważny dla nas jest nie tylko design mebla, ale też jego jakość i funkcjonalność. Korzystamy ze sprawdzonych komponentów i nowoczesnych technologii, które pozwalają wydłużyć życie każdego produktu. Wyznajemy zasadę, że dobry mebel to taki, który będzie się świetnie prezentował zarówno dziś, jak i po upływie kilku(nastu) lat. Dlatego tworzymy meble zgodne z aktualnymi trendami, uniwersalne wzorniczo i dobre jakościowo.
Z pasją uczestniczymy w kreowaniu trendów i wdrażaniu innowacyjnych technologii. Konsekwentnie poszerzamy ofertę, rozwijamy park maszynowy, inwestujemy w badania, zdobywamy światowe rynki. Stawiamy na nowoczesne technologie, bo od nich zależy nasza przyszłość. Dużą rolę przywiązujemy do ekologii i optymalizujemy produkcję, aby była przyjazna dla środowiska.
Wierzymy, że sukces w biznesie to zasługa sprawności technologicznej i wiedzy inżynierskiej, ale równie ważne jest humanistyczne podejście do ludzi i środowiska. Uczciwość i rzetelność wobec klientów, pracowników i kontrahentów to najważniejsze wartości, którymi kierujemy się w biznesie i codziennym życiu.
Działalność
społeczna
Firma Deftrans to nie tylko wysokiej jakości meble łazienkowe i kuchenne.
W ciągu ostatnich lat otworzyliśmy dwa wyjątkowe obiekty: Społeczną Szkołę Podstawową im. Astrid Lindgren oraz Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny KOM.
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren mieści się w Miliczu, w przebudowanym i dostosowanym do potrzeb szkoły dawnym budynku fabryki bombek. Pierwszy dzwonek w Szkole KOM zabrzmiał we wrześniu 2014 r. Organem założycielskim i prowadzącym szkołę jest Fundacja KOM.
W naszej szkole tworzenie i poznawanie jest wspólną pasją uczniów i nauczycieli. Nie boimy się stawiać pytań, z uporem szukamy odpowiedzi. Dla nas nauka jest przygodą, wyzwaniem i poszukiwaniem skarbów wiedzy. Oprócz matematyki, dwóch języków obcych czy grafiki komputerowej uczymy również wyrażania własnego zdania, rozwiązywania złożonych problemów, dobrej komunikacji i współpracy.
Kadrę nauczycieli wyróżniają wysokie kwalifikacje zawodowe z zakresu pedagogiki, psychologii, nauk artystycznych oraz zarządzania organizacjami oświatowymi. Przyjazna i bezpieczna przestrzeń szkoły – przestronne, nowoczesne i dobrze wyposażone sale zajęć – daje możliwość przygotowania i prowadzenia zajęć w sposób sprzyjający integracji klasy, w grupach projektowych czy poprzez działania twórcze.
Zobacz więcej: www.fundacjakom.pl
KOM mieści się w Miliczu, w loftowych wnętrzach dawnej fabryki bombek. Tu, w największej w Polsce manufakturze szklanych ozdób choinkowych, przez ponad 50 lat były produkowane – ręcznie formowane i zdobione – bombki, które trafiały do wielu krajów na całym świecie. Kiedy opustoszały hale fabryczne powstało miejsce idealne do kreatywnego myślenia i pracy twórczej, nastawione w swojej ofercie na nowoczesne programy edukacyjne dla szkół i przedszkoli, kreatywne zabawy dla dzieci, miejsce spotkań biznesowych oraz relaksu dla turystów odwiedzających Dolinę Baryczy.
Prawdziwą gratką dla odwiedzających jest Komnata Bombki – muzealna ekspozycja ponad 6 000 wzorów ozdób choinkowych i Galeria Druha Bolka – Lodołamacza 2009 zawierająca dokumentację, puchary odznaczenia, fotografie, a także specjalnie przystosowany sprzęt sportowy, którego używał Bolesław Zajiczek, wybitny Milicki sportowiec i społecznik.
Koneserów sztuki i designu przyciąga adaptacja i wystrój industrialnego budynku z drugiej połowy XX wieku. W 2013 roku KOM znalazł się w pierwszej trójce finalistów prestiżowego festiwalu architektury Dofa’13 w kategorii Wnętrze & Design.
Zobacz więcej: www.kom.edu.pl