3 marca 2024
Amerykanie chcą polskiego designu! Deftrans na targach IBS w Las Vegas
3 marca 2024
Amerykanie chcą polskiego designu! Deftrans na targach IBS w Las Vegas

Targi NAHB International Builder’s Show uznawane są za największe na świecie targi branży budowlanej. Przyciągają blisko 70 000 gości z ponad 100 krajów. W tym roku wśród międzynarodowych wystawców nie zabrakło mocnego, polskiego akcentu! Swoje najlepsze projekty zaprezentowali topowi producenci polskiej branży wykończenia wnętrz, a wśród nich Deftrans – wiodący producent mebli łazienkowych. Polskie stoisko wzbudziło duże zainteresowanie, co świadczy o coraz większej otwartości klientów amerykańskich na europejski design.

 

Udział naszej formy w tym prestiżowym wydarzeniu był możliwy dzięki współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Encore Gallery – firmą z siedzibą w Chicago, która jako pierwsza na amerykańskim rynku, oferuje nowoczesne materiały designerskie z Polski oraz innych krajów europejskich. Do stworzenia polskiego stoiska, zaprosiły one topowych producentów branży ceramicznej i łazienkowej. Deftrans połączył swoje siły z takimi markami jak Ceramika Paradyż, Tubądzin, VOX, Maxfliz i Maxlight, tworząc wyjątkowe stoisko, będące wizytówką najlepszego, polskiego designu.

Zależało nam na tym, aby polskie stoisko było świadectwem najwyższej klasy europejskiego rzemiosła, doskonałości projektowej i innowacyjności. Marki, które zaprosiliśmy do współpracy nie są przypadkowe – to liderzy i pionierzy, których podejście do projektowania wyznacza trendy i redefiniuje standardy kreatywności i jakości. – mówi Aleksandra August z Encore Gallery.

Z kolei Michał Kucharski, Menedżer Eksportu Deftrans, podkreśla, że stoisko zyskało ogromne uznanie, co świadczy o otwartości klientów amerykańskich na nowe stylistyczne propozycje prosto z Europy:

– Dobór poszczególnych mebli od firmy Deftrans był tak przemyślany, by zachować europejski styl ekspozycji i jednocześnie uwzględnić preferencje amerykańskich inwestorów. Zaprezentowaliśmy meble lakierowane, które w Stanach nie są tak popularne. Nasze stoisko wyróżniało się kompleksowym podejściem do projektowania, prezentując pełne spektrum możliwości wyposażenia łazienki – od pięknej, wielkoformatowej glazury, poprzez różnorodne modele armatury, aż po szeroki wybór mebli łazienkowych.

Udział w targach IBS był dla nas szansą na sprawdzenie możliwości ekspansji na rynek amerykański, który jest zupełnie odmienny od europejskiego, zarówno pod względem technicznym jak i wzorniczym. Niemniej, dzięki targom, udało nam się nawiązać kontakty, które mogą przynieść obiecujące rezultaty, dlatego raz jeszcze dziękuję Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz przedstawicielom Encore Gallery za zaproszenie nas do udziału w tej prestiżowej imprezie – podsumowuje Tomasz Defratyka.

Udział Deftrans w targach IBS to kolejny krok w ciągłym rozwoju naszej firmy. Intensywnie pracujemy nad umocnieniem naszej pozycji na arenie europejskiej, jednocześnie stale poszerzając naszą obecność na rynkach europejskich.